Důležité informace

3D Samolepící etikety a PVC Samolepky, jejich použití a aplikace.

Důležité jsou informace k objednání a kontrole podkladů.

Seznámit by jste se měli i o možných rizicích a autorských právech.

Před odesláním závazné objednávky

Odesláním závazné objednávky potvrzujete, že jste se seznámili s níže uvedenými informacemi, proto prosím zvažte vše níže uvedené a neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám se vším poradíme.

Kontrola podkladů k výrobě

Před odesláním závazné objednávky si prosím zkontrolujte správnost grafických podkladů. Za případné chyby v podkladech, či v textech nemůžeme ručit. Samozřejmě přijatá data v rámci možností před zadáním do výroby kontrolujeme a před odesláním korektury případné nesrovnalosti se zákazníkem konzultujeme.

Povrchy vhodné k aplikaci

3D Samolepící etikety a PVC Samolepky běžně tiskneme na fóli s lepem, který vyhovuje ve většině případů jak v interéru, tak v exteriéru (rovný a hladký povrch – kov, plasty, sklo). V případě, že povrch na který se bude samolepka lepit, bude hrubý nebo zrnitý (např. lakované dřevo, prášková barva, strukturovaný podklad) vzneste prosím požadavek na fólii s velmi silným lepem, nebo na samolepku aplikujeme oboustrannou pěnovou samolepící pásku. Rádi Vám zašleme vzorky k vyzkoušení vhodné fólie.

Licence, autorská práva

Zákazník přebírá plnou odpovědnost za vlastnictví autorských práv ke grafickým podkladům potřebným na zhotovení zakázky (jedná se o data, která mají být použita k přípravě či k výrobě zakázky – grafické návrhy, fotografie, obrázky, atd.). Předáním těchto dat zákazník stvrzuje, že je oprávněn s takovými daty nakládat a použít je na zhotovení zakázky.

Možné odchylky barevných odstínů

Zalitím samolepky pryskyřicí dochází k malému barevnému posunu natištěných barev. Barevné odstíny tak mohou po zalití pryskyřicí mírně změnit odstín od zadání, zejména barevné varianty červených odstínů, které pryskyřice zesvětlí.

Samolepky tiskneme převážně na velkoformátové inkoustové tiskárně v barevném režimu CMYK. Při zvolení barevných odstínů zakázky ze vzorníku PANTONE nebo RAL, se může barevný výstup z tiskárny mírně lišit od zadaného odstínu. Vždy se však nastavením tiskárny snažíme požadovanému odstínu v rámci možností co nejvíce přiblížit.

Při zadání provedení zakázky sítotiskem se barevný výstup řídí podle vzorníku PANTONE nebo RAL.

V případě, kdy zákazník požaduje co nejpřesnější barevný výstup, doporučujeme nechat si po dohodě s námi zaslat barevný nátisk, či vzorky zalité pryskyřicí k posouzení barevného posunu.

Expedice hotové zakázky

Hotovou zakázku odesíláme zákazníkovi předem dohodnutým způsobem, uvedným v závazné objednávce. Způsob expedice může zákazník (pod dohodě) v průběhu výroby zakázky změnit. V situaci, kdy nastane prodleva ve výrobním nebo expedičním procesu, zákazník bude neprodleně informován a bude s ním dohodnut další postup. Pokud nastane tak závažná prodleva, kterou nemůžeme svými prostředky ovlivnit a nelze dodržet původní termín, bude zákazník na toto upozorněn a bere tak na vědomí, že nemá nárok na finanční kompenzaci z důvodu nedodržení termínu.

Postup při aplikaci

Uvedený postup na aplikaci samolepících etiket vychází pouze z našich praktických zkušeností, je tedy bez záruk a neručíme za vámi způsobené škody při aplikaci nebo při odstraňování samolepek z podkladových materiálů.

Aby bylo dosaženo co nejlepšího přilnutí samolepky k podkladu dodržujte prosím následující pokyny:

Příprava povrchu a podmínky k aplikaci

  • povrch, na který se bude samolepící etiketa aplikovat musí být rovný, hladký, odmaštěný (nejlépe technickým lihem), suchý a zbavený nečistot
  • samolepky by neměly být aplikovány při nižší teplotě okolí než +15°C a vyšší než +25°C, vyvarujte se aplikaci na přímém slunečním záření, kdy povrch podkladového materiálu může mít velmi vysokou teplotu
  • teplota povrchu podkladu, na který se samolepící etiketa bude lepit, nesmí být výrazně odlišná od teploty okolí, ideálně by měla být stejná

Aplikace

  • etiketu sejměte z podkladového silikonového papíru a přiložte na místo, kde chcete mít etiketu nalepenou
  • po té celou etiketu k povrchu podkladu důkladně přitlačite, ale je nutno dbát zvýšené opatrnosti tak, aby se povrch samolepky nepoškrábal, či nepoškodil (zejména u samolepících etiket bez povrchové úpravy)

Odstranění

  • odstranění samolepících etiket je nejlépe opatrně provádět při vyšší okolní teplotě, důrazně nedoporučujeme nalepenou etiketu odstraňovat za velmi nízkých teplot povrchu podkladu a okolí ( +10°C a méně) – strhávání je nejen obtížnější, ale může se také poškodit povrch podkladu pod nalepenou etiketou.

Nevhodný způsob aplikace

3D samolepící etikety s pryskyřicí nedoporučujeme lepit na papírové letáky, či jiné papírové podklady a následně takové produkty bez vhodného proložení stohovat na sebe. Vlivem zatížení může dojít k přilnutí papíru na velmi hladký povrch samolepky. Takové produkty potom nelze bez poškození od sebe oddělit.

KVALITNÍ SLUŽBY

Každý zákazník od nás může očekávat profesionální a individuální přístup.

RYCHLÉ DODÁNÍ

Hotové zakázky zpravidla expedujeme do 8 pracovních dnů od přijetí objednávky.

VZORKY ZDARMA

Při větší objednávce vám rádi vyrobíme a zašleme vzorky.

+420 774 520 755

info@detailprint.cz

Formulář pro nezávaznou kalkulaci, či jen k získání dalších informací
Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.
Přejít nahoru